Skype status

Seminář pro zaměstnavatele v okrese Jihlava

„Práce na dálku - budoucnost pro vaši organizaci“, 30. 4. 2014

publikováno: 22. 4. 2014

Realizovali jsme již druhý seminář pro zaměstnavatele. Tentokrát v Jihlavě. Seminář se věnoval problematice práce na dálku - od obecného úvodu, představení projektu a služeb našeho centra, zejména Metodiky implementace práce na dálku, přes rozvoj potenciálu pracovníků, příkladů z praxe až po využití moderních technologií pro efektivní řízení. Bližší informace a fotografie nalaznete v tomto článku.

Koordinační centrum představilo práci na dálku na semináři pro zaměstnavatele v Jihlavě

Mezi vzdělávací aktivity Koordinačního centra práce na dálku v Třebíči patří i semináře zaměřené na cílovou skupinu zaměstnavatelé. Na prvním z pěti seminářů „Práce na dálku-budoucnost pro vaši organizaci“, který se uskutečnil v květnu 2013 v Třebíči, navázal druhý seminář v Jihlavě, který Koordinační centrum uspořádalo 30. dubna 2014. V příjemných prostorách zasedací místnosti Vysoké škole polytechnické v Jihlavě se nakonec sešlo osm zájemců o práci na dálku z firem, neziskových organizací a vzdělávacích institucí.

Koordinátorky představily projekt „Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči“ a seznámily přítomné se všemi bezplatně  nabízenými službami, které Koordinační centrum po dobu trvání projektu poskytuje. Jsou to konzultace, semináře, školení, metodika a software pro práci na dálku a právě probíhající webináře. Upozornily také na možnost shlédnout videozáznamy z webinářů a sjednání osobních konzultací v  sídle organizace.

Autor metodiky Jakub Heikenwalder ve svém příspěvku představil výhody i možná rizika práce na dálku a zdůraznil nutnost přípravy celé organizace před implementací práce na dálku s odkazem na kroky podrobně popsané v metodice, jejíž zkrácenou verzi všichni účastníci obdrželi.

Ze židlí zvedla účastníky semináře Eva Fruhwirtová,  která svoji prezentaci proložila praktickými ukázkami technik pro zlepšení koncentrace, bez které je těžké efektivně a kvalitně zvládat jakoukoliv práci včetně práce na dálku, kde je dobrá koncentrace společně s  timemanagementem základem úspěchu.

Novým technologiím a nástrojům používaným nejen při práci na dálku se věnoval Jiří Dobrovolný, který sám na dálku pracuje a většinu z nich osobně využívá. Pro účastníky také připravil přehledný manuál včetně zajímavých odkazů a tipů, jak lze díky open-source zdrojům v menších firmách ušetřit.

Se všemi řečníky, kteří sami na dálku pracují, bylo možné osobně prodiskutovat specifické dotazy a většina zúčastněných této možnosti využila.

Program celé akce a  fotografie naleznete pod tímto článkem.

Další semináře s cílem seznámit zaměstnavatele s možnostmi práce na dálku se uskuteční v září a říjnu 2014 ve Žďáře nad Sázavou, Havlíčkově Brodě a Pelhřimově a budou mít podobný charakter.

Podrobnější informace o termínu i s možností přihlásit se na seminář zveřejníme na našich stránkách.

Zpět na hlavní stranu
Výhody registrace

Zaregistrujte se do naší databáze a získejte zdarma Metodiku pro implementaci práce na dálku, odběr pravidelného newsletteru a dalších informací, včetně nabídek práce.

registrovat
Software pro podporu práce na dálku

Vyzkoušejte software pro práci na dálku. Software je v češtině, včetně manuálu. Jeho používání je zdarma.

software
Projekt „Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči“ - registrační číslo projektu: CZ.1.04/5.1.01/77.00234