Skype status

Osobní zkušenosti

Rodičovská dovolená

aneb opravdu konec kariéry a ztráta práce?

Slýcháte to dost často. Když potkáte známou mezi 25-35 roky. Většinou jde o středoškolačku či vysokoškolačku, která od prvního nástupu do práce věděla, že nechce zůstat navždy sekretářkou či recepční. Už si vybudovala nějaké stabilní pracovní zázemí, vzdělávala se, postoupila na vyšší většinou manažerskou pozici a řeší, co dál.

publikováno: 19. 12. 2013 více info
Práce z domu

Práce z domu

Již dva roky pracuji z domu. Má to své velké výhody i některé nevýhody. Mezi výhody lze uvést časovou flexibilitu i úsporu času, klid pro práci, možnost udělat si přestávku a využít tento čas pro domácí práce či přípravu oběda. Mezi nevýhody pak patří, že se mnohdy smazává hranice mezi pracovním časem a odpočinkem či ruch, který způsobují mé děti, pokud jsou třeba nemocné.

publikováno: 31. 1. 2014 více info

Jak to vidím já aneb práce na dálku očima koordinátorky

Pracovat z domova je asi snem nejednoho z nás. Za temných zimních rán, kdy za okny fouká studený vítr a sypou se sněhové vločky, nebo když kapky vody bubnují na okno, myšlenka, že jen zapnu počítač ve vedlejší místnosti a jsem v práci, místo hodiny strávené na cestě v takovém počasí, je velmi lákavá. Stejně tak i možnost pracovat z domu pár dní, kdy mě právě sužuje rýma jako trám, trápí chřipka a necítím se zcela fit, ale s hrnkem čaje a v teple domova jsem schopna po malých dávkách pracovat, může znít jako rajská hudba pro řadu lidí. A co teprve, když mi onemocní dítě, babička hlídat nemůže a termín odevzdání měsíční uzávěrky je už za dva dny? Ve všech těchto případech je práce z domova ideálním řešením situace.

publikováno: 19. 12. 2013 více info
Zpět na hlavní stranu
Výhody registrace

Zaregistrujte se do naší databáze a získejte zdarma Metodiku pro implementaci práce na dálku, odběr pravidelného newsletteru a dalších informací, včetně nabídek práce.

registrovat
Software pro podporu práce na dálku

Vyzkoušejte software pro práci na dálku. Software je v češtině, včetně manuálu. Jeho používání je zdarma.

software
Projekt „Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči“ - registrační číslo projektu: CZ.1.04/5.1.01/77.00234